Twoje dziecko ma katar, z którym ani ono ani Ty nie możecie sobie poradzić? Maluszek nie potrafi wydmuchać nosa a katar przeszkadza mu w podstawowych czynnościach jak jedzenie, picie czy sen. Zapchany nosek odbiera Wam radość ze wspólnych zabaw a w nocy nie pozwala spać Tobie oraz Twojemu dziecku. Ponadto spływający katar doprowadza do kaszlu i rozwoju innych chorób.

Jeśli na widok spływającego z małego noska kataru odczuwasz niepokój i czujesz się bezradnie to czas, aby znaleźć sposób na oczyszczanie małego noska Nie czekaj do następnego przeziębienia lecz zadziałaj już dziś. Narzędziami pozwalającymi odciągnąć katar o małego dziecka są: elektryczny aspirator do nosa, gruszki oraz końcówki do odkurzacza lub na wdech czyli do odsysania przez usta.

W tym artykule przedstawiamy domowe sposoby na katar u dziecka.

Aspirator do nosa NS1 – bezpieczne i skuteczne rozwiązanie

Jeśli wybierzesz elektryczny aspirator dostarczany przez haxe, to masz pewność że siła ssania jest jednocześnie bezpieczna i skuteczna. Możesz dbać o higienę podczas odciągania poprzez każdorazowe mycie oraz dezynfekowanie końcówek, pojemnika na wydzielinę oraz głowicy. Końcówki zaprojektowane zostały tak aby nie uszkadzać błony śluzowej dziecka. Aspirator zasilany jest bateriami, dlatego nie narażasz siebie na kontakt z zarazkami. Ponadto możesz go używać w podróży ponieważ jest bardzo lekki i nie potrzebuje dodatkowego zasilania. Dodatkową funkcją jest możliwość odtwarzania 12 różnych melodii ,które skutecznie odwracają uwagę dziecka od czynności odsysania kataru.

Jak skutecznie oczyszczać nosek dziecka?

Prawidłową kolejnością w oczyszczaniu małych nosków jest:

  1. Rozrzedzenie wydzieliny, którego należy dokonać przed rozpoczęciem oczyszczania za pomocą aspiratora. Czynność ta, jest konieczna w przypadku bardzo gęstej i zasychającej wydzieliny, która zapycha nos i uniemożliwia oddychanie. Najlepszym produktem do rozrzedzania zaschniętego w nosie katarku jest roztwór soli fizjologicznej. Możesz go zastąpić łatwą do aplikacji wodą morską dla dzieci i niemowląt. Gdy wydzielina jest rzadka i katar cieknie z nosa tą czynność można okazać się zbędna.
  2. Oczyszczanie noska aspiratorem to najważniejszy etap pielęgnacji małego noska. To właśnie ta czynność pozwala na udrożnienie przewodów nosowych, a co za tym idzie na swobodne oddychanie. Aby ulżyć maluszkowi w chorobie użyj elektrycznego aspiratora do nosa od HAXE.
  3. Nawilżanie śluzówki zapobiega podrażnieniom, które są częstym skutkiem kataru u niemowląt i małych dzieci. Aby nawilżyć nosek maluszka użyj roztworu soli fizjologicznej po każdym oczyszczaniu noska.

Zarówno roztwór soli fizjologicznej, jak woda morska są łatwo dostępne w każdej aptece.

Jaki jest elektryczny aspirator do nosa?

Bezpieczny

Jego miękkie, sylikonowe końcówki zaprojektowano tak aby nie podrażniały delikatnej śluzówki Twojego maleństwa.

Higieniczny

Wszystkie elementy mające bezpośredni kontakt z wydzielina (tj. końcówkę, kubek zbiorczy oraz głowicę) można zdemontować, umyć oraz zdezynfekować wrzącą wodą.

Łatwy w użyciu

Ssanie uruchamiane jest poprzez naciśnięcie i przytrzymanie jednego przycisku. Pracę ułatwi Ci możliwość odtworzenie 12 wesołych melodii które rozpraszają uwagę dziecka.

Cichy i lekki

Możesz go używać bez konieczności budzenia dziecka.

Uniwersalny

Posiada 2 rodzaje końcówek, które umożliwiają odessanie zarówno rzadkiej, jak i gęstej, ropnej wydzieliny. Odpowiedni dla noworodków i dla dzieci do 12 roku życia.

Mobilny

Zasilanie bateriami sprawia że możesz go zabrać ze sobą wszędzie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak poprawnie używać aspiratora przeczytaj artykuł- Jak używać elektrycznego aspiratora do nosa- zasady użytkowania

 

Podsumowanie

Elektryczny aspirator do nosa HAXEJeśli chcesz zwiększyć komfort oddychania podczas przeziębienia oraz zapobiec rozwojowi choroby u Twojego dziecka powinieneś regularnie odciągać wydzielinę z jego noska. Aby ta czynność była bezpieczna, szyba oraz higieniczna koniecznie zdecyduj się na zakup aspiratora elektrycznego.