Wszyscy dobrze wiemy  jak ważna jest dbanie o higienę jamy ustnej bo przecież zęby mamy jedne do końca życia. Jedni dbają o nie dla pięknego uśmiechu inni ze strachu przed wizytą u dentysty. Ale czy robimy coś oprócz ich codziennego mycia? Co możesz zrobić aby Twoje zęby wyglądały lepiej a przede wszystkim były zdrowsze?

Irygator bezprzewodowy czy stacjonarny

Jeśli nigdy nie korzystałeś z irygatora do jamy ustnej, dobrym rozwiązaniem jest zakupienie tańszej wersji. Irygatory bezprzewodowe często są tańsze od tych stacjonarnych dlatego jeśli chcesz sprawdzić, czy to urządzenie będzie dla Ciebie przydatne to zakup tą wersję. Do codziennego użytku lepiej nadają się irygatory stacjonarne w których wielkość pojemnik pozwala na pełny zabieg irygacji, bez konieczności ponownego jego napełniania. W przypadku irygatorów bezprzewodowych pojemnik musi być napełniony 2 lub nawet 3-krotnie. Większość osób regularnie korzystających z irygatora posiada obie wersje tego urządzenia.

Irygator do jamy ustnej bezprzewodowy

Irygator bezprzewodowy jest idealny dla osób, które często podróżują. Mały rozmiar, lekkość i możliwość korzystania z wbudowanego akumulatora ułatwia oczyszczanie nawet po każdym posiłku poza domem.
Irygator mobilny nadaje się też dla osób posiadających małe łazienki, w których powierzchnia blatu lub ilość gniazdek jest ograniczona. Irygator można naładować w innym pomieszczeniu, a w pełni naładowane urządzanie postawić na blacie łazienkowym lub schować do szafki.  Mały zbiornik sprawia, że w przypadku dokładnego oczyszczania wszystkich obszarów konieczne jest jego kilkukrotne napełnienie. Nie stanowi to dużego problemu, bo pojemnik napełnia się bardzo łatwo pod bieżącą wodą i zajmuje to kilka chwil.

irygator do jamy ustnej stacjonarnyIrygator stacjonarny

Posiada zbiornik o pojemności nawet do 600 ml, co pozwala na swobodną irygację całej jamy ustnej na jednym napełnieniu. Modele stacjonarne często posiadają szeroki zakres ciśnienia, które można samodzielnie regulować za pomocą pokrętła ( nawet 10 stopniowa regulacja). Niektóre modele posiadają 2 tryby pracy: tryb czyszczenia (irygacji) i tryb masażu (pulsacyjny). Warto wybrać irygator, który pozwala na wybór trybu pracy – masowanie dziąseł jest szczególnie ważne w procesie ich wzmacniania (redukuje nadwrażliwość i krwawienie). Do korzystania z irygatora niezbędny jest dostęp do umywalki, woda opłukująca nasze zęby musi gdzieś spływać dlatego kupując irygator stacjonarny powinniśmy zastanowić się czy mamy dla niego odpowiednią ilość miejsca w pobliżu zlewu oraz gniazdo zasilające w odległości umożliwiającej jego podłączenia w miejscu jego pracy.

Jak używać końcówek do irygatora

Irygator do jamy ustnej -Końcówki do irygatora

1.Dysza standardowa

końcówka standardowa

Przeznaczona do podstawowej irygacji przestrzeni między zębowych i usuwania bakterii, resztek pokarmu i płytki nazębnej poniżej linii dziąseł. Dedykowana wszystkim użytkownikom. Podczas irygacji dyszę należy ustawić tak, aby strumień uderzał w linię dziąseł pod kątem 90°.

2. Końcówka do czyszczenia języka (skrobak do języka)

Aby wyczyścić język, delikatnie umieść skrobak na środkowej linii powierzchni języka, mniej więcej w połowie jego długości, najpierw ustawić irygator na najmniejsze ciśnienie i stopniowo je zwiększaj w razie potrzeby.

3. Końcówka ortodontyczna

Końcówka do aparatów ortodontycznych

Zaprojektowana dla osób noszących aparaty ortodontyczne: oczyści trudno dostępne obszary wokół i na aparacie ortodontycznym.

 1. Skieruj strumień wody pod kątem 90 stopni do zęba na linii dziąseł, zacznij od ostatniego trzonowca (ząb tylny)
 2. Powoli przesuwaj końcówkę wraz z linią dziąseł i zatrzymuj się na chwilę, aby użyć włosia końcówki do oczyszczenia obszaru między zębami i wokół aparatu ortodontycznego.
 3. Powtarzaj tę czynność, dopóki nie zakończysz czyszczenia wewnętrznych i zewnętrznych części zębów

4. Końcówka do kieszeni zębowych

Została zaprojektowana specjalnie do czyszczenia kieszonek przyzębnych. Aby użyć końcówki kieszeni, NALEŻY ustawić urządzenie na najniższe ciśnienie.

 1. Przyłóż miękką końcówkę do zęba pod kątem 45 stopni i delikatnie umieść końcówkę pod linią dziąseł, a następnie włóż do kieszeni.
 2. Włącz urządzenie i podążaj wzdłuż linii dziąseł, aż wszystkie kieszenie około zębowe zostaną oczyszczone.

Jak często wymieniać końcówki irygatora?

Końcówkę standardową , do czyszczenia języka oraz do kieszeni należy wymieniać nie rzadziej nić co 6 miesięcy. Końcówka ortodontyczna ze względu na specyficzne włosie na końcu dyszy oraz styczności z drutowaniem aparatu ulega szybszemu zużyciu i powinna być wymieniana co 3 miesiące.

Haxe irygator bezprzewodowy

Wodoodporny i mobilny irygator do jamy ustnej, o silnym wąskim strumieniu (średnica 0,6 mm), który umożliwia oczyszczanie nawet przy bardzo ciasno osadzonych zębach. Jest bardzo lekki i niewielki a pojemnik na wodę o wielkości 150 ml pozwala na ograniczenie liczby napełnień do minimum. Pełno obrotowa dysza umożliwia oczyszczenie przestrzeni i linii dziąseł z każdej strony. Podświetlane wskaźnikiem LED tryby pracy: Soft i Normal, pozwalają na dobranie odpowiedniego ciśnienia, a Pulse delikatnie masuje dziąsła wzmacniając je.

 Jak używać Haxe irygatora do jamy ustnej?

Przed użyciem Irygatora RST5012 konieczne jest przeczytanie instrukcji oraz jego naładowanie. Zanim zaczniesz korzystać z urządzenia, odłącz je od ładowarki.

 1. Umieścić wybrana końcówkę w nasadzie urządzania.
 2. Zbiornik napełnij wodą nie przekraczająca 40°C
 3. Użyj przycisku „Mode” aby wybrać jeden z trzech trybów pracy (Normal, Soft, Pulse/CH)
 4. Kiedy już skierujesz końcówkę irygatora w kierunku zębów włącz przycisk „ON/OFF”
 5. Po zakończonej irygacji wyłącz urządzenie przyciskiem „ON/OFF”
 6. Opróżnij pojemnik na wodę oraz wciśnij przycisk „ON/OFF” aby upewnić się że urządzeniu nie ma wody.

Irygator należy używać przed umyciem zębów.

Podsumowanie

Jeśli chcesz zadbać o higienę jamy ustnej oraz zdrowe Irygator do jamy ustnej HAXE- opakowaniei piękne zęby, koniecznie już dziś rozpocznij regularne oczyszczanie przestrzeni międzyzębowych. Aby ułatwić sobie tą czynność zdecyduj się, na zakup Inteligentnego Irygatora do jamy ustnej